Western Bot

Western bot modelleri 1970’lerden günümüze ulaşmış modellerdir. Eski zamanlarda kovboyların giydiği ayakabılar kovboy bot modelleri olarak şimdilerde de popülerliğini artırmaktadır. Kovboy bot kadın ayakkabıları arasında artık çok sık tercih edilen modellerden biridir. Klasik bot tercih etmek yerinde daha farklı görüntülere sahip olan bu modeller kullanılmakta ve biraz da olsa değişik bir görünüm sağlamaktadır. Her kıyafet tarzına uyum sağlayabilen western bot modelleri hem gece hem de gündüz kullanımına uygundur. Spor kıyafetlere ve klasik kıyafetlere uygun olarak renk ve model  tercihi yapıldığında şık bir görüntüye ulaşmanız çok kolay olacaktır.

Kovboy modellerinin kullanımı son zamanlarda artmıştır ve birçok insan da kadın erkek fark etmeksizin bu ayakkabıları tercih etmektedir. Western bot topuklu ve topuksuz olarak farklı tasarımlarda kullanıcılara sunulmaktadır. Farklı tasarımlarda oldukları için her tarza da uyum sağlarlar. Süet ve püsküllü olan modelleri en sık tercih edilenlerdendir. Kot pantolonlar ile uyum sağlaması bu ayakkabı modellerini günlük hayata uyarlamaya da yardımcı olmaktadır. Açık renkli olanlar genellikle daha çok klasik tarzda kıyafetler ile kullanılmaktadır. Desenli olan western botlar en sık kullanılan bir modeldir.

Western bot uzun ve kısa olarak ikiye ayrılmaktadır. Uzun olan modelleri daha fazla olarak elbise ve tayt gibi kıyafetler ile tercih edilmektedir. Orjinali süet olan botların birçok farklı malzemeden üretilmiş olanları da mevcuttur. Şık kıyafetler ile de kombinlenebilen bu ayakkabı türü her zaman farklı duruşu ile öne çıkmaktadır. Bu da insanlar tarafından sıkça tercih edilmesini açıklamaktadır. Renk renk seçenekleri ile çok değişik kıyafetlerle de takım edilebilmektedirler.

Kovboy Bot Kadın Tarzı

Kadınlar her konuda en iyi seçenekleri yapmaktadırlar. Konu dış görünüş ve kişisel özen olduğu zaman bu daha da artmaktadır. Kovboy bot temelinde binicilik amaçlı olarak kullanılmıştır. Sanayi çağlarına kadar birçok kültür bu botları kullanmış ve farklı materyallerden üretimini yapmıştır. Orjinal olarak western bot sivri uçludur ve gerçek deriden yapılmaktadır. Temel olarak ikiye ayrılan western botlar, çizme olarak da kullanılmaktadır. Bu botların topukları çoğu modelde kısadır ancak zaman içerisinde farklı tasarımlar oluşturulması için topuk boylarında da farklılıklar yapılmıştır. Sanayi devrimi ile bu botlar seri üretime geçmiş ve kısa sürede tüm dünyada kullanılmaya başlamıştır.

Kovboylar çiftlik ve at işlerini bu botlar ile gerçekleştirmekteydi. Bu nedenle bu botların kaliteli ve dayanıklı olması gerekmektedir. Western bot modası da bu dönemlerden esinlenerek tekrar gün yüzüne çıkarılmıştır. Kış mevsimlerinde ve yağmurlu havalarda bu botları giyerek ısınmış ayaklara sahip olabilirsiniz. Her tarzda kadına uygun olarak üretilmiş olan western botlar, farklı desenlere de sahiptir. Desenler genel olarak ip gibi malzemelerden yapılmaktadır. Desenler daha çok ejderha ya da klasik desenlerden oluşmaktadır.

Kadın erkek fark etmeden herkese uygun bir model bulunmaktadır. Western bot kullanırken aynı diğer ayakkabılarda olduğu gibi dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Çoğu  bot gerçek deriden yapıldığı için dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Deri en sağlam malzemelerin başında gelmektedir. Eskimeden deri ayakkabıların kullanılması için özel bakım ürünleri için düzenli olarak temizlenmeleri gerekmektedir. Böylece ayakkabılarınızı çok uzun süreler kullanabilirsiniz. Deri ayakkabıları yıkamak onlara zarar verecektir. Bu nedenle çok az nemli bir bez ile ya da özel temizlik ürünleri ile temizleyerek çok uzun süre deri ayakkabılarınızı kullanabilirsiniz. Deriler için özel silgi süngerler de bulunmaktadır.

Bayan Kovboy Bot Modelleri ve Fiyatları

Western bot modelleri tercih ederken sizin zevkinize uyanı bulmanız gerekmektedir. Farklı renkler ve tasarımlarda olan botlar değişik uzunluklarda da olabilmektedir. Genel olarak botlar ayak bileği hizasında olmaktadır. Kişisel tercihlere ve müşterilerden gelen isteklere bağlı olarak daha uzun olanları da mevcuttur. Kemerli ya da tokalı olan bot modelleri oldukça sık tercih edilmektedir. Kemerli modeller şık görüntüleri ile salaş bir hava içeren kıyafetlerinize uyum sağlayacaktır. Daha topuklu ve şık olan tasarımlar ise etek ve elbise gibi kombinlerinizi tamamlar. Klasik modelleri işe giderken de kullanabilirsiniz. Düz renkler daha resmi alanlarda giyilmek için uygundur ve çoğu kıyafete de uyum sağladığı için sık sık kullanılmaktadır.

Modeller farklılık göstermektedir. Bu da sektördeki değişimlerden ve ilgiden kaynaklanmaktadır. Çıkan ayakkabı trendleri de western bot modellerine farklılıkların görülmesine sebep vermektedir. Kullanım alanlarına göre insanların model tercihleri de değişiklik göstermektedir. Deri ve süet olan modeller en çok tercih edilenlerdendir. Güzel bakılmaları  ve düzenli olarak temizlenmeleri durumunda uzun süreler ayakkabılarınızı kullanabilirsiniz. Modellerin fiyatları da üretildikleri malzeme ve tasarımlarına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Herkesin aradığı krtiterler farklı olduğu için ayakkabı alma süreci biraz uzun sürse de oldukça zevkli geçecektir. Kovboy bot asla modası geçmeyen bir modeldir ve moda dünyasında en çok ses getiren kıyafet aksesuarlarından olmaktadır. Western bot çeşitleri  bunların genelini kapsamaktadır.

Kovboy bot modelleri gün geçtikçe farklılaşmakta ve hedef kitlesini arttırmaktadır. Böylece her insana uyan bir ayakkabı çeşitliliği de yaratılmaya çalışılmaktadır. Western bot tasarımları herkese hitap eden ve herkesin kendine uygunu bulabileceği bir ayakkabı modelidir. Cinsiyet fark etmeksizin insanlara hitap etmeye çalışan ayakkabı sektörü kovboy bot kadın modelleri ile yeni moda trendlerini de yakından takip etmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR