Kadın Spor Bot

Kış ayları yağmur, kar yağışları ve soğuk hava ile zorlu geçen aylardır. Kış aylarında özellikle ayak bölgesinin sıcak tutulması tüm bedenin sıcaklığının ve sağlığın korunmasını sağlamaktadır. Bu nedenle kış aylarında spor ayakkabı gibi koruyuculuğu az ayakkabılar yerine soğuk havalar için üretilen botların giyilmesi daha uygundur. Boylar, birbirinden farklı derileri ve modelleri ile hem soğuktan korumaya yardımcı olmakta hem de kıyafetleri tamamlayarak şık bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Botlar hem kadınların hem de erkeklerin giydiği kışlık ayakkabılar. Kadın bot modelleri, spor ve klasik olarak farklı stillere sahiptir. Kadın spor botlar, gün içerisinde daha rahat hareket etmek isteyen kadınlar için idealdir.

Kadın spor botların topukları, klasik botlara göre daha açtır. Spor botlar için topuksuz notlarda denilebilir. Spor botlar, pantolonlarla, taytlarla hatta eşofmanlarla bile giyilebilir. Spor botlar, daha spor bir görünümün ortaya çıkması istendiğinde elbise ve eteklerin altına da giyilebilmektedir. Elbise ve etekle giyilen spor botlar ile oluşturulan tarz ile hem gündüz hem de gece dışarı çıkabilmek mümkündür. Kadın spor botların en çok kombinlendiği giysiler pantolonlardır. Günlük hayatta rahat etmek isteyen kişiler, kot pantolon, klasik pantolon gibi pantolon modellerinin altına spor bot giyerek kıyafetlerini tamamlamaktadır.

Kadın Spor Bot Modelleri ve Fiyatları

Kadın spor botlar, farklı modelleri ile her kıyafete gidebilecek kışlık ayakkabılardır. Kadın spor bot modelleri spor botların derilerine göre değişiklik göstermektedir. Kadın spor botlar, yağlı deri, süet deri ve nubuk deri gibi deri seçeneklerine sahiptir. Yağlı deri botlarda kullanılan düz, mat derilerdir. Yağlı deriler suyu ve soğuğu geçirmedikleri için bot üretimi için idealdir. Süet ve nubuk deriler, minik tüylü yapıları ile görünüş açısından kış aylarına en uygun derilerden bir tanesidir. Ancak süet ve nubuk deriler, yağmur ve kar suları geçirmeme konusunda yağlı deriler kadar başarılı değildir. Süet ve nubuk deriden yapılan spor botlar pantolonlarla, eteklerle rahatlıkla kombinlenebilmektedir.

Kadın spor botlar, modelleri ile oldukları kadar renkleri ile de dikkat çekmektedir. Kış aylarının vazgeçilmez renkler siyah, kahverengi, lacivert gibi renkler spor bot modellerinde de kullanılmıştır. Spor botlarda koyu renklerin kullanılması kış aylarının zorlu hava koşullarında ayakkabıların kirli görünmemesini sağlamaktadır. Kadın spor botlarda koyu renklerin yanı sıra haki, bordo, bej gibi renklerde de ayakkabı seçenekleri bulunmaktadır. Daha açık renkli spor botlar, yağlı deri gibi kiri daha az tutan deriden üretilerek kirli görünüm engellenmektedir.

Spor botlar, açık ve koyu renkleri ile kışın vazgeçilmez parçalarındandır. Spor bot modellerinde farklı renklerin yanı sıra desen seçenekleri de bulunmaktadır. Spor botlarda en çok kullanılan desenlerden biri hayvan desenleridir. Leopar, zebra, yılan derisi gibi hayvan desenleri spor botların çok daha farklı görünmesi ve giyildiğinde kıyafetin havasının değişmesini sağlamaktadır. Desenli spor botlar, genellikle siyah, kahverengi, beyaz, borda gibi renklerin bir arada kullanıldığı botlardır.

Kadın spor bot modelleri, bağcıklı veya fermuarlı olarak farklı bağlama modellerine sahiptir. Fermuarlı spor botlar, giyme ve çıkarma açısından daha kolay modellerdir. Bağcıklı botlar ise biraz daha uğraştırıcı olsa da görünüş açısından göze güzel gelen botlardır. Bazı kadın spor bot modellerinde hem bağcık hem de fermuar kullanılmaktadır. Ön kısmı bağcıklı olan spor botlar daha rahat giyilip çıkarılabilsin diye yandan fermuar ile açılmaktadır. Kadın spor botların fiyatları, botların derisinin kalitesine, modeline bağlı olarak değişmektedir. Bu nedenle spor botlar ile ilgili belirli bir fiyat vermek doğru değildir.

Spor Bot Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadın spor botlar, gün içerisinde giyilen bir bot çeşidi olduğu için rahat olması çok önemlidir. Spor botlar adından da anlaşılacağı gibi uzun koşuşturmalı bir günde veya kötü havalarda yürüyüş yaparken bile rahatlıkla giyilebilen kışlık ayakkabılardır. Bot tabanlarının rahat olmaması kadınlarda ayak ağrılarına neden olabilmektedir. Oluşan ayak ağları, rahatsız bot giyilmeye devam ederse kalıcı olabilmektedir. Bu neden bot alırken tabanının yumuşak ve ortopedik olmasına dikkat etmek gerekir. Rahat tabanlı botlar ile, gün içerisinde işte, okulda koştururken rahat edebilmek mümkündür.

Kadın spor botlarını alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri de soğuğu geçirip geçirmemesidir. Kış ayları oldukça soğuk geçen aylardır ve ayakların üşümesi halinde kadınların hasta olabilmesi mümkündür. Bu nedenle soğuğu geçirmeyen derilerden üretilen spor botlar almak gerekmektedir. Bunun yanı sıra bazı spor bot modellerinde botların iç kısmı tüylüdür. Tüylü botlar ayağı daha sıcak tutmaktadır. Bunun yanı sıra içi tüylü botlar ayağın daha konforlu olmasını sağlamaktadır.

Kadın spot bot alınırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de su geçirmeme özelliğinin olmasıdır. Kış ayların yağmur ve kar sıklıkla yağmaktadır. Botların su geçirmesi ayağın ıslanmasına ve bütün gün öyle kalmasına neden olmaktadır. Bu nedenle su geçirmeyen deriden botların alınması gerekmektedir. Kadın spor bot modelleri içerisinde yağlı deriden üretilen botlar su geçirmeme özelliğine sahiptir. Ancak spor botların derisinin suni değil orijinal deri olması gerekmektedir. Suni deriler suya karşı dayanıksızdır. Bununla birlikte süet ve nubuk deriden yapılan ayakkabılarda su geçiren ayakkabılardır. Süet ve nubuk deri, gerçek olsa dahi su geçirmeme özellikleri yağlı deriye oranla daha düşüktür.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR