Omuz Çantası

Omuz çantası modelleri geçmişten günümüze en çok tercih edilen kadın çanta modelleri arasında yer almaktadır. Omuz çantası modelleri günümüzde çapraz çanta olarak da kullanılabilmektedir. Her iki çanta benzer olsa da belirli farklılıkları vardır. Kemal Tanca omuz çantası modelleri en kaliteli materyaller ve özel işçilik ile üretilmekte ve sizlere sunulmaktadır. Omuz çantaları hayatın her alanında kadınlar için kurtarıcı bir özelliğe sahiptir. Kadınların en çok tercih ettiği aksesuarlardan birisi olan bu çantalar, bir kombinin en büyük tamamlayıcısı ve özellikleri ile kadınların bulundurduğu en önemli eşyalardan olmaktadır. Askıları sayesinde oldukça kolay taşınabilen bu çantalar, hayatı da önemli derecede kolaylaştırmaktadır.

Kadınların vazgeçilmezi haline gelen çantalar arasında en popüleri olan omuz çantaları, birbirinden farklı tasarımları ve renkleri ile kullanıcılarına eşsiz bir şıklık sunmaktadır. Omuz çantalarının boyutları, bu çantaların nerelerde kullanıldığını etkiler. Büyük hacimli çantalar genel olarak yoğun iş hayatına sahip olan ya da çok fazla eşyayı yanında taşımayı seven kadınlar için tasarlanmıştır. Bu çantalara göre çok daha küçük boyutlara sahip olan omuz çantaları ise cüzdan, telefon ve anahtar gibi elzem eşyaların taşınması için tercih edilmektedir.

Fermuar, çıtçıt ya da magnetli sistem ile kapanan omuz çantaları bulunmaktadır. Bu noktada seçiminizi yaparken kullanım tarzınızı göz önüne alabilirsiniz. Sürekli şekilde çantanızı kapatmayı unutuyorsanız magnetli sistemlerden yana seçiminizi yapabilir, en güvenli seçimi yapmak istiyorsanız fermuarlı modellere yönelebilirsiniz. Tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun bir omuz çantası seçmek ilk başlarda zor gibi görünebilir ancak oldukça kolay ve eğlencelidir.

Omuz çantası en çok üretilen ve kullanılan kadın çantası modeli olduğu için oldukça geniş bir ürün yelpazesinde seçim yapmanız gerekir. Karar vermeniz gereken ilk husus çantanızı nerelerde kullanacağınızdır. Hem iş hayatınız hem de gündelik yaşamınız için aynı çanta modelini kullanıp kullanmamak size kalmış durumda. İsterseniz daha sade ve şık bir çantayı iş hayatınızda kullanmak için, daha spor bir modeli ise günlük yaşantınızda kullanmak için alabilirsiniz.

Karar vermeniz gereken ikinci nokta ise yanınızda ne kadar eşya taşımak istediğinizdir. Yanınızda taşıdığınız eşyanın miktarına göre doğru bir omuz çantası boyutu seçmeniz, çantanızı kullandığınız süre boyunca size kolaylık sağlar. Gereğinden büyük bir çanta almanız eşyalarınızı çanta içerisinde ararken size zaman kaybettirir. Tam tersi şekilde ise ihtiyacınız olandan küçük bir çanta fazladan karmaşıklığa sebep olarak kullanım konforunuzu azaltabilir. Bu nedenle içerisinde taşımak istediğiniz eşya miktarına göre doğru boyutlarda bir çanta seçmeniz size avantaj sağlar.

Fermuarlı bölümleri olan bir omuz çantası seçerseniz, sizin için hızlı ulaşılması gereken cüzdan, telefon ve benzeri eşyaları bu bölüme yerleştirebilirsiniz. Çantanız içerisinde bir düzen yakalamanızı sağlayan bu fermuarlı bölümler sizin için oldukça kullanışlı olabilir. Omuz çantaları onlarca farklı marka tarafından yüzlerce farklı tasarım kullanılarak, ihtiyaçlarınıza hizmet etmek amacıyla üretilmektedir.     

Omuz Çantası Modelleri

Omuz çantası modelleri deri, suni deri, kumaş, vegan ve çeşitli kumaş materyalleri kullanılarak üretilmektedir. Çantanızı kullanmak istediğiniz zamana ve ortama göre doğru bir kumaş seçimi yapmanız size rahatlık ve konfor sağlar. Örneğin yaz sıcaklarında uzun süreli şekilde omuz çantanızı kullanacak iseniz seçiminizi deri omuz çantalarından yapmamanız gerekir. Deri omuz çantaları, siz çantanızı taşırken ısınarak terleme gibi problemlere yol açabilir. Yaz aylarında ya da sıcak günlerde çanta tercihinizi hava alabilen kumaşlardan yana yapmanız önerilir.

Soğuk kış günlerinde ise tercih edebileceğiniz en iyi omuz çantası modelleri, deri kullanılarak üretilmiş modellerdir. Deri sayesinde hem sıcaklığınızı koruyan hem de su geçirmez özelliğe sahip olan omuz çantaları soğuk günlerde yapabileceğiniz en iyi seçimlerden bir tanesidir. Deri dayanıklı yapısı sayesinde eskime, yıpranma gibi sorunlar yaratmaz ve belirli aralıklar ile bakım yaptığınız sürece çok uzun süreli şekilde kullanım sağlayabilirsiniz.

Omuz çantanız içerisinde çok fazla eşya taşıyorsanız ya da uzun süreli şekilde kullanıyorsanız, çantanızın askılarının kalın olmasına özen gösterebilirsiniz. İnce askılara sahip omuz çantaları omzunuza daha çok baskı yapacağı için size rahatsızlık verebilirler. Elbette çantanız çok ağır değilse ya da kısa süreli olarak omzunuza asıyorsanız, ince askıya sahip modelleri de tercih edebilirsiniz.

Kemal Tanca Omuz Çantası

Omuz çantanızı tarzınıza uygun seçmeniz, kombininizi eşsiz bir şekilde tamamlamanıza olanak sağlar. Herkesin tüm kıyafetleri ile uyumlu giyinebileceği onlarca çantası bulunmayabilir. Bu noktada tarzınızı belirlemeniz ve gardırobunuzda bulunan kıyafetlerin stillerine ve renklerine uyumlu bir tercih yapmanız gerekir. Dolabınızda baskın olan renge göre seçiminizi yaparsanız birçok kombin ile uyumlu şekilde çantanızı kullanabilirsiniz. Klasik giyinen bir tarzınız varsa klasik çizgilere sahip olan omuz çantalarına yönelebilir hem iş hayatında hem de günlük hayatta stilinizi yansıtabilirsiniz.

Omuz çantalarının fiyatları üretildikleri kumaşın, derinin kalitesine, işçiliğine, boyutuna ve tasarımına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kaliteli bir omuz çantası tercih etmeniz çantanızı uzun süreli bir şekilde kullanabilmeniz için oldukça önemlidir. Kalitesiz modeller hızlı şekilde yıpranma, deforme olma ve benzeri sorunlar ile sizi uğraştırabilir. Kemal Tanca omuz çantası çeşitleri en kaliteli deri ve kumaşlar kullanılarak özel olarak tasarlanır ve üretilir. Omuz çantası modelleri arasından tarzınıza ve kombininize uygun seçimi yaparak, gönül rahatlığı ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR