Günlük Çizme
₺3.465,00 KDV Dahil
₺4.950,00 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Günlük Çizme
₺6.265,00 KDV Dahil
₺8.950,00 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Günlük Çizme
₺6.265,00 KDV Dahil
₺8.950,00 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Günlük Çizme
₺5.950,00 KDV Dahil
₺8.500,00 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Günlük Çizme
₺6.965,00 KDV Dahil
₺9.950,00 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Günlük Çizme
₺6.965,00 KDV Dahil
₺9.950,00 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Günlük Çizme
₺6.265,00 KDV Dahil
₺8.950,00 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Günlük Çizme
₺4.795,00 KDV Dahil
₺6.850,00 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo

Kadın Günlük Çizme

Çizme, dize kadar veya dizden daha yukarıya kadar uzanan kışlık uzun ayakkabılardır. Kışın soğuk havalarda ayaklarımızı sıcak tutmamız için bot, çizme gibi kışlık ayakkabı giymek gerekmektedir. Çizme, yalnızca ayakları değil bacakları da üşüyen ve bacak bölgesini de sıcak tutmak isteyen kadınlar için idealdir. Çizmeler hem kadınlar hem erkekler tarafından kullanılabilmektedir. Farklı boyları, deri seçenekleri ve renk skalası ile çizmeler sonbahar ve kış aylarının vazgeçilme parçalarıdır. Günlük çizmeler, işe veya okula giderken, gezmeye çıkıldığında rahatlıkla giyilebilecek ve etek, elbise, pantolon gibi birçok kıyafet ile giyilebilecek ürünlerdir.

Kadın günlük çizmeler, genellikle rahat olması açısından düz tabanlı veya dolgu topuklu olarak üretilmektedir. İnce topuklu çizmeler ile yürümenin zor olması, gün botunca giyildiğinde ayaklarda ağrı yapması ve doğal zeminlerde kullanılmak için uygun olmaması günlük çizmelerin tercih edilmesine neden olmaktadır. Günlük çizmeler, taş ve toprak gibi zeminlerde de rahatlıkla giyilebilmektedir. Günlük çizmeler, uzun kışlık ayakkabılar olduğu için özellikle yağmurlu ve karlı havalarda kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Günlük Çizme Modelleri

Günlük çizme hem klasik hem de sokak stiline uygun şekilde farklı modellerde üretilmektedir. Günlük çizmelerde en çok tercihe edilen modellerden biri dizi kadar uzanan çizmelerdir. D              ize kadar uzanan çizmeler, kış aylarında bacak bölgesi üşüyen kadınlar için oldukça uygundur. Dize kadar uzanan çizmeler, deri ile üretildiğinde binici çizmesi olarak da adlandırılmaktadır. Binici çizmeleri, bacağı tamamen sarmaktadır ve esnek bir deriden üretilmiş olması nedeniyle rahat hareket edebilme imkanı sunmaktadır. Boyu dizden yukarıya doğru uzanan çizmeler, süet veya nubuk deri ile de üretilmektedir. Süet ve nubuk günlük çizmeler, özellikle etek ve elbiseler ile kombinlenmekte ve şık bir görüntü oluşturmaktadır.

Günlük çizme modellerinden biri çorap çizmelerdir. Çorap çizmeler, bacak bölgesin bir çorap gibi sarmaktadır. Kadın çorap çizmeler genellikle dizlerin üzerine baldır bölgesine kadar uzanmaktadır. Çorap çizmeler, nubuk veya süet derilerden üretilmektedir. Eteklerin ve elbiselerin altında çok şık duran çorap çizmeler, kış aylarında imce bir çorap ile giyilebilmektedir.

Günlük çizme modellerinden bir tanesi de lastik çizmelerdir. Daha önceki yıllarda iş amacıyla kullanılan lastik çizmeler zaman geçtikçe modanın bir parçası olmuş ve günlük yaşamda da kullanılmaya başlanmıştır. İş amacıyla kullanılırken sarı renkte üretilen günlük lastik çizmeler, siyah, lacivert, pembe, beyaz, mor, kırmızı gibi birçok farklı renkle üretilmektedir. Lastik çizmeler, etekler, elbiseler, pantolonlar ve taytlarda birlikte giyilmektedir.

Günlük çizme modellerinden bir diğeri kovboy çizmeleridir. Kovboy çizmeleri sivri burunları, hafif yüksek dolgu topukları, işlemeli veya düz gövde yapısı ile günlük kıyafetlerine farklı bir hava katmak isteyen kişilerin kullandığı çizmelerdir. Kovboy çizmeleri, süet, nubuk gibi derilerden üretilmektedir. Günlük kovboy çizmeleri, koyu renklerin yanı sıra bej, krem, haki gibi renklerde de üretilmektedir.

Kadın çizme, bağcıklı veya düz olarak farklı modellere sahiptir. Düz çizmelerde, çizmenin ön kısmı düz deriden oluşmakta ve bacakların iç kısmında fermuarlar bulunmaktadır. Bağcıklı çizmelerde ise, çizmenin ön kısmında bağcıklar bulunmaktadır. Bağcıklı çizmelerin yan kısmında ise çizmeleri rahatlıkla giyip çıkarabilmek için fermuar bulunmaktadır.

Günlük Çizme Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günlük çizme alırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri çizmelerin tabanlarının rahat oluşudur. Günlük çizmeler, gün içerisinde uzun süreler giyilmektedir ve rahat bir çizme olmaması durumunda ayaklarda ağrı yapma olasılığı çok yüksektir. Bu nedenle ortopedik ve yumuşak tabanlı çizmelerin alınması kadınların ayak sağlığı açısından önemlidir. Kadın çizmelerini çizmenin küçük olmamasına da dikkat edilmelidir. Ayağa küçük gelen çizmeler, ayaklarda yara oluşmasına neden olabilir. Bunun yanı sıra çizmelerin derisinin de yumuşak olması ayakların rahat etmesi açısından önemli bir detaydır.

Kadın çizmelerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, derilerin kalitesidir. Kış aylarında giyilen çizmeler, sürekli olarak yağmur suyuna veya kara maruz kalmaktadır. Kaliteli deriler, yağmur ve kar suyunun çizmeden içeri gitmesine engel olmaktadır. Böylece ayaklar hep kuru kalmaktadır. Kadın çizmelerinin deri kalitesi uzun kullanım açısından da önemlidir. Kaliteli deriden yapılan çizmeler uzun yıllar giyilebilmektedir.  Kaliteli deriler, gün boyunca giyilen çizmelerde koku oluşumunun da önüne geçmektedir. Hava aldırma özelliğine sahip olan gerçek deriler, ayak derisinin havasız kalmasını önlemektedir.

Kadın çizmelerinde dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri de çizmenin dize doğru uzanan gövde kısmının rahat olmasıdır. Kadın çizmelerinin oturup kalkarken bacağı sıkmaması gerekmektedir. Bacağı sıkan çizmeler hem rahat değildir hem de cildin acımasına neden olabilir. Bu nedenle kadın çizmesi alırken gövde kısmının yumuşak ve bacağı sıkmadığından emin olmak gerekmektedir.

Günlük çizme modelleri, düz tabanlı, hafif topuk, çorap çizme gibi birçok model ve özelliğe sahiptir. Çizme alırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de kişinin günlük tarzına uyup uymadığıdır. Çizme alacak kişi daha klasik bir tarza sahipse o halde lastik çizme değil çorap çizme veya deri uzun çizme tercih edebilir. Klasik tarza sahip kişiler kovboy çizmesi gibi hafif topuklu çizmelerde tercih edebilmektedir. Çizme alacak kişi sokak stili diye tabi edilen daha rahat bir sitile sahip ise o halde topuklu çizme tercih etmemelidir. Rahat tarza sahip olan kişiler için düz tabaklı deri çizmeler, lastik çizmeler idealdir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR