Bot
₺39.950,00 KDV Dahil
₺43.950,00 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Ücretsiz Kargo
Bot
₺28.250,00 KDV Dahil
₺31.250,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
Bot
₺6.997,00 KDV Dahil
₺9.995,00 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Bot
₺6.997,00 KDV Dahil
₺9.995,00 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Bot
₺6.997,00 KDV Dahil
₺9.995,00 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Bot
₺3.950,00 KDV Dahil
Bot
₺3.950,00 KDV Dahil
Bot
₺13.965,00 KDV Dahil
₺19.950,00 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Bot
₺8.190,00 KDV Dahil
₺11.700,00 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Bot
₺9.950,00 KDV Dahil
₺14.950,00 KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Ücretsiz Kargo
Bot
₺7.475,00 KDV Dahil
₺14.950,00 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
Bot
₺4.865,00 KDV Dahil
₺6.950,00 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Bot
₺9.995,00 KDV Dahil

Erkek Bot Seçiminde Önemli İpuçları

Kış aylarında erkek botu kullanmak kuşkusuz herkes için önemlidir. Erkek bot modelleri kullanım amacına göre geniş bir yelpazede kullanıcıların önüne sunulmaktadır. Kemal Tanca erkek botları da çeşitliliği ile birçok kullanıcıya hitap etmektedir. Kuşkusuz ki kış aylarında aldığımız bot nerdeyse her gün kullanılmaktadır. Bu nedenle aldığınız botun özellikleri açısından su geçirmezliği ve kaygan zeminlerdeki tutuş kabiliyeti büyük önem taşımaktadır. Ancak botların kullanım alanları ve tasarım tercihleri çok çeşitli olabilmektedir. Bu sebepten ötürüdür ki almak istediğiniz botun özelliklerini iyi analiz etmeniz ve ona göre alışveriş yapmanız gerekir. Bir ayakkabı alırken ayak yapınıza uygun yani düz, çukur ya da normal tabanlı ayakkabılar tercih etmeniz uzun kullanımlarda ayak sağlığınızı korunmanızı sağlayacaktır.

Erkek botu alırken ilk bakılması gereken özellik botun konforlu olup olmadığıdır. Günlük kullanımda uzun yürüyüşler yapan biriyseniz bu konuya özen göstermelisiniz. Alacağınız botun bilek kısmı, tabanı, iç yapısı ve astarı rahatlığa etki eden faktörlerdir. Kullanışlılık açısından botun kolay çözülüp kolay bağlanabilen, sık kullanımda yıpranmayan bağcıklar olması uzun dönemde kullanıcı tecrübenizi arttıracaktır. Rahatlığın yanı sıra alınacak botun suya ve ısıya karşı iyi yalıtımlı olmasıdır. Deri botlar ısı yalıtımı olarak avantajlıyken dış kaplaması şık olması sebebiyle süet olan botlar ısı yalıtımı açısından yetersizdir. Botların iç kaplamaları yün veya kürk olabilir. Bu noktada yünlerin sentetik değil gerçek yünler olması çok önemlidir. Sentetik yünler ısı yalıtımı sağlarken ayak derisinin nefes almasını engellemektedir ancak gerçek yünler ayağın nefes alması açısından herhangi bir sıkıntı teşkil etmemektedir.

Ayak tipine uygun botlar seçmek ayaklardaki kötü kokuyu ve bakteriyi engelleyecektir. Kış aylarında günlük kullandığınız ve uzun yürüyüşler yaptığınız botların ayakları sıkıştırmaması ve aşırı bol olmaması ayağınızın nefes almasını sağlar bu şekilde ayaklarda terlemenin ve mantar oluşumunun önüne geçmiş olursunuz. Su geçirmezlik ve su iticilik adında iki kavram botlarda karşımıza çıkmaktadır. Su geçirmezlik yağmurlu ve karlı havalarda ayaklarınızın ıslanması tüm gününüzü mahvedebilir. Botun içine su girmesi sadece sizin ayaklarınız açısından değil botunuzun iç kaplamasının da hızlı bozulmasına neden olabilir. Su iticilik kavramı ise botunuzun uzun süre suya veya nemli maddelere maruz kalması halinde dış kaplamasını korumak için bulunan bir özelliktir.

Erkek Bot Modelleri ve Fiyatları

Erkek bot modelleri kullanım amaçları ve farklı moda tercihlerine göre geniş bir yelpaze oluşturabilir. Günlük kullanım için düz tabanlı sneaker ayakkabı tarzını andıran botlar bulunurken şıklığın ön planda olması gereken kombinler için daha sade klasik deri botlar bulunur. Sneaker tarzı botlar dış tasarım olarak eğlenceli çizgiler ile tasarlanmaktadır. Bu botların bilek boyu postal botlara göre daha kısa olurken genellikle ayrı bir topuk dolgusu da barındırmazlar. Ancak tabanları düz yapıda olduğu için uzun kullanımlarda ayak tipinize uymuyorsa rahatsızlık çekebilirsiniz. Günlük giyim açısından uzun kullanışlara elverişli olan stil olarak sadelik yerine daha farklı tasarımlar barındıran spor botları da bulunur. Gün içinde uzun yürüyüşler yapıyorsanız bu tip spor botlar tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Klasik tip deri botlar iş sektöründe tercih edilen takımın veya kabanların altında oluşturulan kombini bozmayacak sadelikte ve şıklıkta olmaktadır. Bu botlarda paça görünümünü bozmaması açısından alçak bir bilek tasarımı ön plandadır. Sadeliği korumak için ise karmaşık bağcık tasarımı yerine yan tarafta bulunan kullanışlı bir fermuar kullanılmaktadır. İş hayatı dışında günlük ve sade bir kombin kullanıyorsanız ve şeklini korumanız gereken paçalarınız yok ise postal tipi yüksek bilek tasarımı bulunan botlar kombine çok şık bir hava katacaktır.

Sadelik ve şıklık yerine kullanışlılığa önem veren biriyseniz su geçirmez kumaşla kaplı, yüksek bilekli, uzun yürüyüşlere uygun şekilde kıvrımlı bir tabanı bulunan ve kaygan zeminlerde tutuşu arttıran taban tasarımlı spor botlar tercih edebilirsiniz. Deri botlardan hoşlanan biriyseniz yine aynı özelliklerde deri spor botları bulmanız mümkündür.Erkek botları dış kaplamaları, iç kaplama malzemesi ve türü sebebiyle geniş bir fiyat yelpazesinde dağılırlar.

Erkek Deri Bot Çeşitleri

Erkek deri botları su geçirmezlik ve ısı yalıtımı açısından oldukça verimlidir. Su iticilik özelliği olan botlarının derisi uzun süre kullanımdan sonra bile yıpranmadan durabilir. Günümüzde her erkek bot modelinin dış malzemesi gerçek veya sentetik deri olabilmektedir. Bu deriler kullanışlılıklarının yanı sıra şık renkleri ile kombinlere çok güzel bir hava katabilir. Bot modelinin hitap etmek istediği moda tarzına göre dış kaplamasındaki derisi mat veya parlak renkli olabilmektedir. Günlük giyim için mat erkek deri bot modelleri göze çarpmayan bir şıklık sağlarken parlak deri botlar ise iş hayatında daha şık ve dikkat çekici olabilir.

Kemal Tanca Erkek Bot Şıklığı

Kemal tanca erkek bot modelleri arasında her türden kombin tercihine yakışabilecek erkek bot modelleri bulunmaktadır. Deri veya kumaş botlardan hoşlanan ancak paçaları korunması gereken takım elbise benzeri bir kombin tercih ediyorsanız Kemal Tanca’da bulunan fermuarlı, kısa bilekli erkek botları arasından seçim yapabilirsiniz. Günlük giyiminizde sade ve şık bir kombin tercih ediyorsanız uzun bilekli postal tipte erkek botları sizi tamamlayabilir. Spor giyim tercih eden kişiler içinse deri veya kumaş spor erkek bot modelleri sizin için en iyi seçim olacaktır. Kemal Tanca erkek botları arasında bu tarzlar bulunmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR