Vazgeçilmez Tarz Erkek Çizme

Kış aylarında yağışların bol olduğu zamanlarda dışarı çıkarken seçtiğiniz ayakkabıya dikkat etmekte fayda var. Yağışlı günlerde ayaklarımızın ıslanması gerçekten moral bozucu olup günümüzü mahvedebilir. Benzer şekilde sıcaklığın sıfırın altında olduğu günlerde günlük spor ayakkabılar buzlu alanlarda kaymanıza neden olarak sakatlığa sebebiyet verebilir. Doğru seçilmiş erkek çizme modelleri ile bu sorunları ortadan kaldırmakla kalmayıp doğru bir kombine uygun bir çizme modeli ile şıklığınızı en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Ayrıca model yelpazenizi geniş tutarak farklı tarz kombinlere farklı model çizmelerle görünüşünüzü renklendirebilirsiniz.

Günümüzde çok farklı çeşitte çizme modeli bulunmaktadır. Kimi zamanlar siyah askeri tipte modeller karşımıza çıkarken kimi zaman da genel kullanıma uygun herhangi özel bir temaya ait olmayan genel modelleri görmekteyiz. Peki bir çizmeden bize ne sağlamasını bekliyoruz? Erkek çizmesi alırken sadece tarzımıza göre seçim yapmak bizi ilerleyen dönemlerde hüsrana uğratabilir. Seri üretimin artması ve marka sayısının artmasına bağlı olarak bir piyasa yarışı söz konusudur. Bazı markalar sadece şıklığa önem verirken bazı markalar ise işlevselliği ön planda tutmaktadır. Çizme alırken işlevselliği arka plana atmayıp tarzımıza ve giyim alışkanlıklarımıza uygun bir tarz seçmeye özen göstermekte fayda var.

En başta alacağımız erkek çizmelerini neye göre seçmemiz gerektiğine iyi karar vermeliyiz. Yağmur yağışının çok olduğu ancak havaların sıfırın altına inmedi maki vb. iklim tiplerinde ince ama su geçirmezliği olan erkek çizmeleri seçmeliyiz. Diğer bir yandan yağmur yağışı ile kar yağışının da bulunduğu, havanın sıfırın altında indiği ve yollarda buzlanmanın göründüğü iklim tiplerinde ise kalın, su geçirmezliği iyi ve alt tabanı daha çıkıntılı yani yeri tutuculuğu yüksek erkek çizmeleri seçmek gerekir. Bunların yanında giyim tarzı ve kullanım tarzına uygun seçim yapmak önemlidir. Gün içinde çok fazla yürümeyi tercih ediyorsanız spor tarza daha yakın ve yürüyüşe uygun tabanlı bir seçim yapmalısınız. Diğer bir yandan işiniz gereği şıklığınıza önem veriyorsanız bu tip spor modellere ilgi duymamakta haklısınız.

Su geçirmezlik konusunda yanlış bilinen iki durum bulunmaktadır. Aldığınız çizme su geçirmez ve su iticilik özelliklerine sahip olabilir. Markalar satış stratejisi olarak bu iki özelliği ön plana çıkarmaktansa ürünleri genel bir anlamda su geçirmez olarak tanımlamaktadır. Günlük giyim ve spor çizmeler genelde bu iki özelliği de barındırmaktadır. Ancak iş tarzınızdan veya giyim alışkanlığınızdan ötürü şık bir erkek çizmesi almayı düşünüyorsanız bu iki özelliğin de bulunduğu bir seçim yapmak sizin için biraz zorlu olabilir. Erkek çizmenizi alırken ürün bilgilerine veya kullanma talimatlarını göz gezdirmeyi unutmayın. Ürün bilgilerinden veya kullanım talimatlarından çizmenin hangi ortamlarda kullanıma uygun olduğunun bilgisini alabilirsiniz.

Aldığınız erkek çizmesini uygun fiyata getirmeye çalışırken su iticilik özelliğinden ödün verirseniz aldığınız çizmenin kullanım sıklığına bağlı olarak ilerleyen zamanlarda renk solmaları ve dış cephenin aşınmasına maruz kalabilirsiniz. Bu sebeplerden ötürü aldığınız çizmenin su geçirmezlik ve su iticilik özelliği ile renginin atması veya hızlı yıpranması gibi kötü durumlardan kaçınabilirsiniz.

Erkek Çizme Modelleri ve Fiyatları

Günümüzde çok marka bulunmasının yanı sıra çok çeşitli tarzda erkek çizmeleri de bulunmaktadır. Markalar erkek çizme modellerini kullanım tarzları veya spor tiplerine göre çeşitlendirmektedir. Kış sporları, günlük giyim veya daha şık modeller olarak klasik modelleri sunmaktadır. Piyasa payı olarak günlük ve spor giyimleri açısından büyük bir rekabet bulunmaktadır. Günlük giyim için yürüme sıklığına, istenilen tarza ve kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak spor görünümlü veya çeşitli kıyafetlerin altına uygun olacak görünümde çizmeler bulunmaktadır. İş sektörü için ise dış görünüş olarak deri, kısa bilekli ve şık görünümlü çizmeler bulunmaktadır. Spor türleri için ise dış görünüşü daha enerjik, yırtılmalara ve suya dayanıklı, sporun çeşidine göre yüksek bilekli modeller bulunabilmektedir.

Günlük kullanımda, bir tarza değil de çeşitli tarzların altına uyumsuzluk kaygısı güdülmemesi için koyu renkli, üzerinde ekstrem tasarımlar bulundurmayan, giyip çıkarması kolay olan modeller önerilmektedir. Dış katman olarak spora yakın bir çizme seçilmek istenirse süet çizmeler dayanıklılık ve çeşitli kıyafetlerin altına uyabilecek bir model tercih edilebilir. Ancak günlük tarzınız kaban vb. klasik bir temada ise kısa bilekli ve deri çizme seçebilirsiniz. Günümüzde farklı tüketim alışkanlıklarından dolayı derinin getirilerinden faydalanmak ancak gerçek deri kullanmak istemeyen kullanıcılara suni deri ayakkabı da sunulmaktadır.

Kemal Tanca Erkek Çizme

Kış sporları için dış kaplaması süet ve suni deri olan modeller sunulmaktadır. Bu modelleri tercih ederken dışının yıpranmalara, çizilme ve yırtılmalara sağlam olmasına dikkat edilmelidir. Su geçirmezlik ve termal izolasyon özellikleri bu modellerde en önemli iki kavramdır. Dağlarda tırmanış yaparken termal izolasyon büyük önem taşımaktadır aynı şekilde sürtünmelerden kaynaklı yırtılması ve bu nedenle su geçirmezlik özelliğin kaybolması gibi kötü durumlara maruz kalmamak için sağlam dış malzemeli modeller tercih edilmelidir. Spor çizmelerde bir diğer husus ise çizme tabanının yeri olabildiğince sıkı kavrayacak bol çıkıntılı ve uzun kullanımlarda ayakları yormayacak kıvrımlı tasarımlar bulundurmaktır.

İş hayatında daha ciddi bir tarz altına uyum sağlaması için kısa bilekli ve sade görünümlü bir tasarım tercih edilebilir. Bu modellerde de iç astarının kalitesi büyük önem taşımaktadır. Uzun kullanımlar neticesinde ayakların terlemeyip aynı zamanda da üşümemesi için kaliteli astar kullanımı önemlidir. Çizme tabanı olarak ise daha düz ve şık bir tasarım çizgisi takip edilmektedir.

Kemal Tanca erkek çizmelerinde günlük kullanım ve klasik kullanıma uygun modeller bulunmaktadır. Erkek çizme modelleri arasından iş hayatına için deri, kısa bilekli ve düz tabanlı modeller bulunurken, günlük kullanım için kumaş, orta bilekli veya kısa deri kaplama çizmeler bulunur

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR